Zaprojektujemy Twoją Prywatną Salę Kinową

Zaprojektowanie Prywatnej Sali Kinowej jest ekscytującym i nader ciekawym przedsięwzięciem.

Pozwoli Ci to stworzyć idealne miejsce do relaksu i rozrywki w zaciszu własnego domu.

Jest kilka fundamentalnych kroków, które należy podjąć, aby zaprojektować taką przestrzeń. Podstawowym zagadnieniem jest wybór Specjalisty, który ma wiedzę oraz doświadczenie w tego typu projektach. Pamiętaj, że nie każdy jest w stanie spełnić właśnie Twoje wymagania. Zanim zdecydujesz się na współpracę, warto poznać firmę, z którą zamierzasz się związać. Nieskromnie polecę usługi naszej firmy, gdyż jako PATRON Systemy Audiowizualne mamy doświadczenie w tego typu inwestycjach. Jeśli macie własnego projektanta / architekta wnętrz, to współpracujemy z nim na każdym etapie inwestycji. Jeśli nie, oferujemy także usługi w zakresie projektowania wnętrz czyli każdy Klient ma u nas tzw. full service – prowadzimy projekt od A do Z.

Jakie podstawowe rzeczy należy określić przy tego typu projekcie?

  1. Wybór odpowiedniej lokalizacji prywatnej sali kinowej. Znajdujemy dogodne miejsce w Twoim domu (np. piwnica, garaż itp), które możemy przekształcić w salę kinową. Najlepsze pomieszczenia to te, które są ciche, nie mają okien i można je wygłuszyć, aby zapewnić doskonałą jakość dźwięku i obrazu. Jeśli nie dysponujecie takim pomieszczeniem nie oznacza to rezygnacji z projektu – dostosujemy to które macie, korzystając z odpowiednich materiałów, technologii i urządzeń aby stworzyć Waszą wymarzoną salę kinową.
  1. Określamy budżet czyli musisz zdecydować, ile jesteś gotów zainwestować w swoją prywatną salę kinową. Zakładany budżet pomoże określić, czy system spełni Twoje wymagania czy też jesteśmy daleko od upragnionego efektu oraz jakie urządzenia i meble możemy w nim zastosować.
  2. Akustyka to niezmiernie ważny aspekt w naszym projekcie. Odpowiednie wygłuszenie ścian i sufitu pomoże wzmocnić jakość dźwięku i uniknąć zakłóceń z innych pomieszczeń w domu. W tym celu stosujemy rozmaite rozwiązania, dostosowane do indywidualnego projektu.Więcej o tym napiszę w kolejnym artykule.
  3. Wybieramy odpowiednie urządzenia: na rynku dostępnych jest wiele różnych systemów audio video. Wybieramy takie, które najlepiej odpowiadają Twoim preferencjom. Każdy nasz system jest „szyty na miarę” konkretnego Inwestora – oznacza to, że  zostaje opracowany pod indywidualne wymagania i potrzeby.
  4. Wybieramy odpowiednie meble. W salonie kinowym ważne jest, aby wybrać wygodne i ergonomiczne meble. Zainwestuj w kanapy lub fotele, które będą miały odpowiednią regulację oparcia i podłokietników. Wiadomo, że praktycznie każdy kinoman kocha popcorn 🙂 Jeśli też tak masz, to wyposażenie będzie przystosowane do jedzenia i picia, tak abyś mógł cieszyć się przekąskami i napojami podczas oglądania filmów / koncertów itp.
  5. Wybieramy odpowiednie oświetlenie. Dobrze dobrane oświetlenie jest niezbędne, aby stworzyć atmosferę w sali kinowej. Wykorzystujemy rożne rozwiązania, w zależności od preferencji oraz warunków sali. Jednym z rozwiązań jest zainstalowanie punktowego oświetlenia LED, które można łatwo dostosować do własnych preferencji. Można również dodać niebieskie lub fioletowe światło tła, które nadadzą temu miejscu dodatkowego uroku.
  6. Design & Dekoracje: Twoja sala kinowa może być Twoim azylem, miejscem, w którym możesz spełnić swoje marzenia. Jeśli jesteś fanem gier, możemy stworzyć tam klimat postapokaliptycznego świata, jeśli wolisz „Władcę pierścieni”- możemy odwołać się do świata fantasy. To Ty decydujesz jaką atmosferę chcesz tam mieć! Na koniec, dodajemy Twoje ulubione dekoracje, takie jak plakaty filmowe, statuetki lub obrazy związane z kinem. To pomoże stworzyć autentyczną atmosferę kina w Twojej prywatnej sali.

Pamiętaj, że projektowanie Prywatnej Sali Kinowej to proces, który wymaga czasu i wysiłku, ale efekt końcowy jest tego wart. Będziesz miał idealne miejsce do relaksu i oglądania filmów w zaciszu swojego domu.

Zapraszamy do współpracy!

Piotr

PATRON Systemy Audiowizualne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *