Dobra atmosfera w firmie dzięki Patron

Właściwa atmosfera jest istotna nie tylko w domu, lecz również w miejscu pracy. To właśnie tam spędzamy około 1/3 dnia, dlatego warto zadbać, aby przyjście do zakładu pracy nie kojarzyło się wyłącznie z koniecznością wykonywania kolejnych obowiązków. Dlaczego atmosfera w pracy jest tak ważna i jak o nią zadbać?

Jak atmosfera wpływa na efektywność pracowników?

Do tematu atmosfery w miejscu zatrudnienia zaczęto przywiązywać dużą wagę dopiero kilkanaście lat temu. Zauważono bowiem, że pracownicy, którzy czują się swobodnie, mogą zregenerować myśli i nieco odpocząć, są znacznie bardziej wydajni. Szybka kawa i kanapka spożywana przy biurku już dawno przestały cieszyć się uznaniem – obecnie pracodawcy dają swoim pracownikom nieco więcej czasu na posiłki czy swobodne rozmowy. Ważne jest także integracja, przynajmniej na poziomie zespołu, który na co dzień ze sobą współpracuje. Pozwala ona w znaczącym stopniu usprawnić komunikację i pozbyć się problemu tak zwanych wąskich gardeł, które utrudniają wykonywanie codziennych obowiązków. Dobra atmosfera sprawia, że pracownicy nie są tak przemęczeni i z chęcią przychodzą do pracy. Choć w dalszym ciągu spędzają w niej sporo czasu, wiedzą, że jednocześnie mogą w spokoju spożyć posiłek czy zregenerować szare komórki

Jedna z naszych ostatnich realizacji

W dzisiejszym wpisie przedstawiamy strefę relaksu, którą udało się nam zorganizować w przedsiębiorstwie Savpol Sp. z o.o. Sp.k. z Gliwic. Nasze prace odbywały się dwuetapowo, dlaczego? Wyjaśnimy to w dalszej części naszego wpisu:). Budynek, w którym przyszło nam pracować był właśnie poddawany całkowitej modernizacji.

Pospacerowaliśmy po obiekcie dokonując wizji lokalnej, dzięki czemu mogliśmy dobrać odpowiednie rozwiązanie, dzięki któremu stworzymy strefę chillout.Ustalony został harmonogram prac – ponieważ w tym samym  czasie na obiekcie pracowało dużo różnych ekip m. in. budowlana, wymagana była ścisła współpraca. Ale jak to mówią, dla chcącego nic trudnego…. No i zaczęła się zabawa ?

Panowie z ekipy budowlanej przygotowali pod naszym nadzorem m. in. sufit podwieszany – dlaczego to takie ważne? Ponieważ aby dobrze rozmieścić głośniki do zabudowy sufitowej trzeba miec możliwość wycięcia otworów montażowych w odpowiednich miejscach… A cały problem polega na tym, aby aluminiowe profile / stelaże nie były w miejscu gdzie ma być głośnik. Niby banalne, ale jeśli o tym zapomnimy to później kłopot.

Kiedy zakończyliśmy wszystkie prace wstępne, nastąpiła chwila przerwy, aby ekipa budowlana mogła dokończyć swoje prace. Gdy po pewnym czasie wróciliśmy zastaliśmy obraz, jak poniżej. Trzeba przyznać, że ekipa remontowa odwaliła kawał, dobrej roboty –  Zdjęcie przed i po.

 

.

Końcowy efekt naszych prac dotyczył montażu ekranów i głośników sufitowych. Efekt oceńcie sami, my jesteśmy zdania, że wyszło mega.

 

Jak zadbać o odpowiednią atmosferę w pracy?

Wielu pracodawców, chcąc zadbać o odpowiednią atmosferę w miejscu zatrudnienia, decyduje się stworzyć kącik kawowy. Rzeczywiście, jest to dobre rozwiązanie, jednak warto także pomyśleć nad strefą chillout. Jest ona bardzo popularna szczególnie w dużych korporacjach, lecz coraz częściej można ją spotkać również w niewielkich firmach. Jak urządzić strefę chillout? Generalnie chodzi w niej o to, aby pracownicy mogli, w godzinach pracy, odpowiednio wypocząć. Idealnie sprawdzą się miękkie pufy lub worki do siedzenia. Dobrym rozwiązaniem będzie również zainstalowanie odpowiedniego systemu nagłośnienia, dzięki któremu pracownicy będą mogli posłuchać relaksującej muzyki. Niektórzy pracodawcy decydują się również na montaż telewizorów czy wręcz kina domowego, tak aby zatrudnieni mogli obejrzeć krótki serial bądź wiadomości. W rzeczywistości każdy sposób jest dobry, aby jeszcze bardziej urozmaicić strefę relaksu dla pracowników.

Atmosfera w pracy i po pracy

Pracodawcy powinni budować dobrą atmosferę w miejscu zatrudnienia, lecz wpływ na nią mają również relacje, jakie łączą poszczególnych pracowników. Dobrze, aby mogli oni zawierać nowe znajomości, na przykład w ramach organizowanych imprez integracyjnych. Są one doskonałą okazją do tego, aby lepiej się poznać i spokojnie porozmawiać, zwłaszcza jeśli nie mamy takiej możliwości w godzinach pracy, na przykład ze względu na nadmiar obowiązków zawodowych. Pamiętajmy, że imprezy integracyjne mogą przybierać różne formy – niekoniecznie sprowadzają się do przyjęcia w klubie. Doskonałym sposobem na codzienną integrację jest natomiast poranna lub popołudniowa kawa w strefie chillout, dlatego też tak ważne jest, aby wygospodarować na nią miejsce w firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *